Viewing: Basketball » All Positions » All Classes Minimize/Maximize
 

View by Position: PG SG SF PF WG C CG | ALL »

View by Class: 2018 2018 2019 2020 | ALL »

View by Committed or Not Committed

 

Advance Recruit Search »

 
Thumbnail & Info View List View

 

Sorting Position

Name

Class

School

Hometown

FP Rank

Height

Weight

Points PG

Committed

 

PG

Nelson Agohlar

Berkeley Prep

6-1

no

PG

Tre Anderson

Tallahassee FAMU High

Tallahassee

6-0

no

PG

Tajae Anderson

Florida State University Schools

Tallahassee

5-11

165

no

PG

Khari Armstrong

Largo

Largo

6-3

160

no

PG

Ian Baker

Jacksonville ACD

Jacksonville

6-1

no

PG

Ladarius Barnes

St. Petersburg Lakewood

St. Petersburg

6-0

no

PG

Dalton Barnes

Port Orange Spruce Creek

6-1

no

PG

Canaan Bartley

Miami Southridge

Miami

6-1

no

PG

Joel Berry

Lake Highland Prep

Orlando

no

PG

Travis Bianco

St. Petersburg

St. Petersburg

6-3

no

PG

Justin Bibbs

Montverde

6-4

no

PG

Brendon Birdsong

Lake Region

5-10

no

PG

Rodney Blount

Ocoee

Ocoee

5-11

no

PG

Martell Bouie

Orlando Olympia

Orlando

5-7

no

PG

Derrick Brooks Jr

Bartow

Bartow

6-2

no

PG

Anthony Brown

Lake Minneola

6-1

no

PG

Montana Brown

Calvary Christian

Clearwater

5-8

no

PG

Avery Brown

Lake Minneola

6-1

no

PG

Barry Brown

St. Petersburg Gibbs

St. Petersburg

6-1

no

PG

DAndre Bullard

Wekiva

Orlando

6-3

no

PG

Chris Burgess

Lakeland George Jenkins

Lakeland

no

PG

Patrick Burnett

Jacksonville First Coast

Jacksonville

6-2

no

PG

Reuben Burrows

Ft. Lauderdale Dillard

Ft. Lauderdale

6-2

no

PG

Gary Bush

Miami Columbus

5-9

no

PG

Jakari Bush

Tallahassee Rickards

Tallahassee

5-8

yes

PG

AJ Caldwell

Sarasota Riverview

Sarasota

6-4

no

PG

Corey Carden

Clearwater

Clearwater

5-8

no

PG

Malik Carter

North Florida Education Institute

Jacksonville

6-1

no

PG

Caleb Clyburn

Montverde

Orlando

5-8

no

PG

Farrad Cobb

Summit Christian

6-1

no

PG

JD Coleman

Palm Beach Lakes

5-11

no

PG

Quadeem Colvin

Deerfield Beach

Deerfield Beach

5-10

no

PG

Tyler Coons

Orlando First Academy

Orlando

no

PG

Lance Crawford

Sagemont

Ft. Lauderdale

5-10

no

PG

Willie Cummings

Providence Christian

Jacksonville

5-10

no

PG

Keondrick Daniels

Tallahassee Lincoln

Tallahassee

6-1

no

PG

Jordan Davis

Tampa Sickles

Tampa

5-9

no

PG

Jordan Davis

Tampa Sickles

Tampa

5-9

no

PG

Tyrone Davis

Lauderdale Lakes Boyd Anderson

Ft. Lauderdale

5-4

130

no

PG

Leo Deloney

East Gadsden

Quincy

5-10

no

PG

Eric Diggs

Tampa

5-10

no

PG

Vincent Dillard

Altamonte Springs Lake Brantley

Altamonte Springs

6-3

no

PG

Cameron Dozier

Chipley

6-2

no

PG

Jabari Dunham

Leesburg

Leesburg

6-3

no

PG

Travon Duval

IMG Academy

Bradenton

6-1

no

PG

Ben Eblen

Melbourne

6-0

yes

PG

Corey Edwards

Pinellas Park

Pinellas Park

no

PG

Corey Edwards

Pinellas Park

Pinellas Park

5-6

no

PG

David Efianyi

Ocoee

6-2

yes

PG

Jauhar El Amin

St. Petersburg Gibbs

Clearwater

6-2

no

PG

Matt Elam

Palm Beach Lakes

Palm Beach

6-1

yes

PG

JT Escobar

Maclay

Tallahassee

6-2

no

PG

Keyshawn Evans

Plantation American Heritage

5-10

no

PG

Thomas Evans

Ft. Lauderdale High

Ft. Lauderdale

6-0

no

PG

Brandon Farmer

Ocala Vanguard

Ocala

5-9

no

PG

Mathew Fletcher

Ocala Trinity Catholic

Ocala

5-8

no

PG

Jackoi Forbes

Deerfield Beach

Deerfield Beach

6-1

no

PG

Chuck Ford

Orlando Dr. Phillips

Orlando

6-0

no

PG

Isaiah Ford

Jacksonville Trinity Christian

Jacksonville

6-4

no

PG

Kevin Forde

Lake Mary Prep

Orlando

5-8

no

PG

Savante Frazier

Lakeland Lake Wales

Lakeland

6-0

no

PG

Savonte Frazier

Lakeland Lake Wales

Lakeland

6-0

no

PG

Josh Freelove

North Broward Prep

Ft. Lauderdale

5-11

no

PG

Evin Graham

Ft Myers

Ft. Myers

6-1

no

PG

Dillon Graham

Orlando First Academy

Orlando

6-3

no

PG

Michael Green

South Plantation

6-1

no

PG

Denzel Hagan

Riverdale High

Riverdale

5-8

no

PG

Devon Haines

Jacksonville ACD

Jacksonville

no

PG

Rasheed Hall

St. Petersburg Lakewood

St. Petersburg

5-6

no

PG

Jamal Hall

Avon Park

5-9

no

PG

Alex Hamilton

Chipley

no

PG

Tim Hardaway Jr.

Miami Palmetto

Miami

6-3

no

PG

Tia Harris

Martin County

Stuart

5-8

no

PG

Treveon Henry

Ft. Lauderdale Pine Crest

Ft. Lauderdale

6-1

no

PG

Jelani Hewitt

Northeast

Ft. Lauderdale

6-3

no

PG

Joel Hill

Cape Coral

Cape Coral

6-1

no

PG

Kasey Hill

Montverde

Orlando

6-1

yes

PG

Kerwin Hogue

Winter Springs

Orlando

5-8

no

PG

Brian Holmes

Winter Springs

Winter Springs

6-1

yes

PG

Marshall Holmes

Berkeley Prep

Tampa

6-2

no

PG

Deonte Hubbard

Clearwater

Clearwater

no

PG

Srdjan Jankovic

Pinellas Park

Pinellas Park

5-11

no

PG

Jonathan Jean

East Bay

5-10

no

PG

Derric Jean

Hollywood McArthur

6-2

no

PG

Donte Johnson

Bradenton Christian

Bradenton

6-3

no

PG

Temeces Johnson

Orlando Olympia

Orlando

5-9

no

PG

Zachary Johnson

Miramar

Miramar

6-2

no

PG

Dylan Karell

Miami Dr. Krop

Miami

no

PG

Joseph Kirby

Sagemont

6-1

no

PG

Brandon Knight

Ft. Lauderdale Pine Crest

Ft. Lauderdale

6-3

yes

PG

Shane Larkin

Orlando Dr. Phillips

Orlando

5-10

yes

PG

Terrance Linton

Orlando Evans

6-1

no

PG

Joseph Lopez

South Miami

6-6

no

PG

Malik Maitland

Father Lopez

Orlando

5-11

no

PG

Xavier Martin

Miramar

Miramar

5-11

no

PG

Dennis Mavin

The Rock

Gainesville

6-1

no

PG

Marcus Maye

Melbourne Holy Trinity

Melbourne

6-3

no

PG

Terran Mcclendon

Ft Myers

Ft. Myers

5-9

no

PG

Kevin McKellar

Largo

St. Petersburg

5-8

no

PG

Terrell Merritt

Montverde

6-1

no

PG

Justin Minnis

St. Petersburg Lakewood

St. Petersburg

5-9

no

PG

Matt Mitchell

Winter Park

Winter Park

6-6

no

PG

Avery Moore

Tallahassee Rickards

Tallahassee

5-9

no

PG

Dallas Moore

Boca Ciega

Boca Ciega

5-11

no

PG

Jose Morales

Ft. Lauderale Cardinal Gibbons

5-10

no

PG

Ambrose Mosley

Jacksonville First Coast

Jacksonville

6-1

no

PG

Gabriel Moton

St. Petersburg

6-1

no

PG

Shemiye Mutendon

Vero Beach

Vero Beach

6-0

no

PG

Darren Nagar

Miami Dr. Krop

Miami

no

PG

Regan O Rourke

Clearwater

Clearwater

5-10

no

PG

Kumaine Osbourne

Florida Air Academy

Melbourne

6-0

no

PG

Hunter Osceola

Northeast

5-11

no

PG

Glen Owen

St. John Northwestern Military

Ocala

6-1

no

PG

Isaac Patterson

Lake Howell

Winter Park

6-0

no

PG

Jalyn Patterson

Montverde

5-11

yes

PG

Gionni Paul

Lakeland Kathleen

Lakeland

5-9

yes

PG

Kevin Paxson

Jupiter High School

Jupiter

5-11

no

PG

Dietric Payne

Jacksonville ACD

Jacksonville

5-9

no

PG

Darius Perkins

Miami Pace

Miami

no

PG

Chris Phillips

Boca Ciega

St. Petersburg

6-0

no

PG

David Pierce

2018

St. Petersburg Gibbs

St. Petersburg

5-10

no

PG

Solomon Poole

Jacksonville Terry Parker

Jacksonville

6-1

yes

PG

Frank Popeski

Eustis

Eustis

6-0

no

PG

Rashawn Powell

Orlando Dr. Phillips

Orlando

6-1

yes

PG

Nathan Powell

Wekiva

6-0

no

PG

Leeroy Riveria

Miami Dr. Krop

Miami

no

PG

Spencer Rivers

Winter Park

Winter Park

6-2

no

PG

Cleon Roberts

Miami Norland

Miami

6-3

no

PG

Dalvin Roberts

Miami Norland

Miami

6-2

no

PG

Alonzo Robertson

Avon Park

6-2

no

PG

Angel Rodriguez

Miami Dr. Krop

Miami

5-10

yes

PG

Ray Rodriguez

Miami Columbus

Miami

6-2

no

PG

Matt Roy

Orlando Boone

Orlando

5-7

no

PG

Deante Sanders

Deland

Deland

5-11

no

PG

Alvin Satram

Ridgewood Newport Richey

Newport Richey

5-8

no

PG

De’ante Saunders

Deland

Deland

6-0

yes

PG

Troy Simmons

Riverdale High

Riverdale

5-9

no

PG

Kyle Simmons

Mount Dora Bible

Mount Dora

5-10

no

PG

Gary Simon

St. Petersburg Gibbs

St. Petersburg

6-2

yes

PG

Michael Singleton

St. Petersburg Lakewood

St. Petersburg

5-11

no

PG

Andre Smith

Tampa Blake

Tampa

5-8

no

PG

Kenneth Smith

Boca Ciega

St. Petersburg

5-9

no

PG

Andre Smith

Tampa Blake

Tampa

5-9

yes

PG

Iman Smith

Pinellas Park

Pinellas Park

no

PG

Serrel Smith

2018

St. Petersburg

St. Petersburg

6-2

no

PG

Brandon Snell

Miami Norland

Miami

6-0

no

PG

Shaquille Speights

St. Petersburg Gibbs

St. Petersburg

6-2

no

PG

Caleb Stokes

Cardinal Gibbons

Ft. Lauderdale

no

PG

Michael Stones

Windermere Prep

Orlando

6-1

no

PG

Larry Taylor

North Port

6-1

yes

PG

Barry Taylor

Orlando Boone

Orlando

6-2

yes

PG

Lance Tejada

Pompano Blanche Ely

Pompano Beach

5-11

no

PG

Isiah Thomas

Tampa Catholic

Tampa

5-9

no

PG

Anthony Tompkins

Agape Christian

Orlando

6-2

no

PG

Elias Torres

St. Petersburg Lakewood

St. Petersburg

5-7

no

PG

Callum Townsend

Bloomingdale

Tampa

6-5

no

PG

Keevis Tukes

Ocoee

Ocoee

6-1

no

PG

Ross Udine

Cypress Bay

5-11

no

PG

Keoni Wallington

Melbourne Holy Trinity

5-9

no

PG

Deonte Welch

Williston

6-1

no

PG

Mitchell Wilbekin

The Rock

Gainesville

5-11

no

PG

Scottie Wilbekin

The Rock

Gainesville

6-1

no

PG

Kamil Williams

Palm Beach Lakes

6-1

no

PG

Vincent Williams

South Dade

Miami

6-1

yes

PG

Ralph Williams

Rockledge

Rockledge

5-8

no

PG

Allen Williams

Oldsmar Christian

Oldsmar

6-1

no

PG

Lee Williams Jr.

Port Orange Atlantic

Daytona Beach

5-7

105

no

PG

Trey Winders

Orlando First Academy

Orlando

6-0

no

SG

Adam Ali

Pembroke Pines Charter

6-4

no

SG

Grayson Allen

Providence Christian

Jacksonville

6-5

19

yes

SG

Alex Andrews

Tallahassee Godby

6-4

no

SG

Kameron Beach

Cape Coral

Cape Coral

6-0

no

SG

Benjamin Bell

Pompano Blanche Ely

Miami

6-2

no

SG

Justin Bibbs

Montverde

6-5

no

SG

Antonio Blakeney

Orlando Oak Ridge

Sarasota

6-4

no

SG

Breon Bostick

Largo

Largo

6-4

205

no

SG

Kenny Boynton Jr.

Plantation American Heritage

Plantation

6-2

190

34.5

yes

SG

Jacoby Brissett

Palm Beach Dwyer

West Palm Beach

6-4

yes

SG

Darrick Brown

Orlando University

Orlando

6-5

no

SG

Deandre Burnette

Miami Carol City

Miami

6-0

no

SG

Bryan Bynes

Lauderdale Lakes Boyd Anderson

6-3

no

SG

Oscar Cabrera

Faith Baptist

Brandon

6-5

no

SG

Damani Cade

Orlando Dr. Phillips

Orlando

6-3

no

SG

Brandon Channer

Tampa Blake

Tampa

6-3

no

SG

Jamal Cherry

Tampa Prep

Tampa

6-3

no

SG

Deion Clark

Naples Barron Collier

6-2

no

SG

Isaac Cohen

Orlando Christian Prep

Orlando

6-4

no

SG

Sheldon Cooley

Tampa Plant

Tampa

6-3

yes

SG

Chivarsky Corbett Jr

Tampa Catholic

Tampa

6-6

no

SG

Demarcus Croaker

Orlando Jones

Orlando

no

SG

Marcus Cunningham

Lakeland Kathleen

Lakeland

6-1

no

SG

Alvin Cunningham

Admiral Farragut

St. Petersburg

6-4

no

SG

Chris Davenport

Montverde

6-3

no

SG

Jezreel De Jesus

La Salle

Miami

6-1

no

SG

Brian Delancey

Choice Academy

Miami

6-2

no

SG

Dennis Diaz

Deland

Deland

6-3

no

SG

Lance Erving

2020

Leesburg

Leesburg

no

SG

Kobe Eubanks

American Heritage

no

SG

Dexter Fields

Orlando Olympia

Orlando

6-1

yes

SG

Michael Frazier

Montverde

Tampa

6-3

yes

SG

Raymond Galloway

Palm Beach Dwyer

Palm Beach

6-3

no

SG

Gregg Gantt

Gainesville

Gainesville

6-3

no

SG

Jimmy Garner

Deerfield Beach

Deerfield Beach

6-2

no

SG

Michael Gould

West Oaks Academy

Ocoee

6-1

no

SG

Justin Gray

Berkeley Prep

Tampa

6-4

no

SG

Cornell Gunter

Wekiva

Orlando

6-1

no

SG

Donovan Hale

Largo

6-3

no

SG

Lamel Hamberg

Orlando Dr. Phillips

Orlando

6-2

no

SG

Devin Harris

Tampa Jesuit

Tampa

6-4

15

no

SG

Dexter Holmes

Pahokee

Pahokee

6-2

no

SG

Troy Holston

Oldsmar Christian

Tampa

6-4

yes

SG

Rodney Hunter

Cape Coral Mariner

6-3

no

SG

Martavious Irving

Lauderdale Lakes Boyd Anderson

Ft. Lauderdale

6-1

yes

SG

Marvin Jean Pierre

Lauderdale Lakes Boyd Anderson

Ft. Lauderdale

6-3

no

SG

Mark Jessurun

Pinellas Park

Pinellas Park

6-0

no

SG

Julius Johnson

Florida Air Academy

6-3

no

SG

Jeremy Jones

St. Petersburg Catholic

St. Petersburg

6-0

no

SG

Patrick Kearney

Largo

Largo

6-2

160

no

SG

Austin Keel

Winter Springs

Winter Springs

6-1

no

SG

Diamante Lewis

Lake Weir

Ocala

6-3

no

SG

Brandon Lilavois

St. Petersburg Lakewood

St. Petersburg

6-2

no

SG

Kirby Lurbin

Orlando Dr. Phillips

Orlando

6-0

no

SG

Fletcher Magee

Orlando First Academy

Orlando

6-4

no

SG

Donald Marshall

Agape Christian

Orlando

6-5

no

SG

Donald Marshall JR

DBI

Orlando

6-5

no

SG

Julian Marx

Ransom Everglades

Miami

6-0

no

SG

Rodney McGruder

Jacksonville ACD

Jacksonville

6-4

yes

SG

Demetrius McMcray

Wildwood

6-2

no

SG

Patrick Mitchell

St Petersburg Northeast

St. Petersburg

5-10

no

SG

Jordan Montgomery

Orlando Christian Prep

Orlando

6-3

no

SG

Devontae Morgan

Tampa Prep

Tampa

6-2

yes

SG

Carlos Morris

Jacksonville ACD

6-5

no

SG

Carlos Morris

Jacksonville ACD

Jacksonville

6-5

no

SG

Joey Nungester

Clearwater

Clearwater

6-3

no

SG

Tyshawn Patterson

Orlando Christian Prep

Orlando

6-2

yes

SG

Chris Perez

Oldsmar Christian

6-3

no

SG

Stacey Poole

Jacksonville Jackson

Jacksonville

6-3

yes

SG

Jonathan Randolph

Pompano Blanche Ely

Pompano Beach

6-1

no

SG

Vincent Reid

Bartow

Bartow

6-4

no

SG

Rashawn Rembert

Tampa Sickles

Tampa

6-3

no

SG

Rashawn Rembert

Sickles

6-3

no

SG

Aaron Richards

West Orange

Orlando

6-1

no

SG

Khambrel Roach

Ransom Everglades

Miami

6-3

no

SG

Dominic Robinson

Lake Howell

Orlando

6-1

no

SG

Ahmaad Rorie

Montverde

Montverde

6-0

175

yes

SG

D Angelo Russell

Montverde

Montverde

6-4

yes

SG

Daniel "T.J" Sapp

Northeast

Ft. Lauderdale

5

yes

SG

Will Sheehey

South Fork

6-5

no

SG

Sam Singer

Ransom Everglades

Miami

6-4

no

SG

Walter Siplin

Ocala Vanguard

Ocala

6-5

no

SG

Shawn Smith

Providence Christian

Jacksonville

6-3

no

SG

Josh Snodgrass

Gainesville P.K. Yonge

Gainesville

6-3

no

SG

Dezmen Southward

St. Thomas Aquinas

Ft. Lauderdale

6-3

no

SG

Tavarus Stevens

Wekiva

Orlando

6-2

no

SG

Isaiah Thomas

2018

Tampa Wharton

Tampa

6-3

no

SG

Anthony Thompson

Agape Christian

Orlando

6-1

no

SG

Jack Tisdale

Haines City

Haines City

5-9

no

SG

Joe Toolie

Leesburg

6-4

no

SG

Josh Turner

Auburndale

Auburndale

6-1

no

SG

Deandre Turner

Ocoee

Ocoee

6-1

no

SG

Jonathan Wade

Panama City Rutherford

Panama City

6-3

no

SG

Devon Walker

Winter Haven

Winter Haven

6-5

no

SG

Zackary Ward

Mount Dora

no

SG

Marcel White

Lakeland Lake Wales

Lakeland

6-5

no

SG

Nick Wiggins

Tallahassee Godby

Tallahassee

6-4

no

SG

Brett Williams

Hagerty High

Oviedo

6-4

no

SG

Matt Williams

Orlando Jones

Orlando

6-5

no

SG

Billydee Williams

Winter Park

Orlando

6-5

no

SG

Courtney Williamson

Orlando Evans

Orlando

6-6

no

SF

Isaiah Adams

2020

Jacksonville Paxon

Jacksonville

no

SF

David Bailey

Orlando Bishop Moore

Orlando

6-4

no

SF

Darius Banks

St. Petersburg

St. Petersburg

6-5

no

SF

Terrance Beasley

Pensacola

Pensacola

6-4

yes

SF

James Bell

Montverde

Jacksonville

6-5

yes

SF

Jordan Benjamin

West Oaks Academy

6-6

no

SF

Tyler Bergantino

Brooksville Nature Coast

6-8

no

SF

Che Bob

Jacksonville ACD

Jacksonville

6-4

no

SF

Aaron Bowen

Jacksonville Wolfson

Jacksonville

6-6

yes

SF

Melvin Brooks

Ft. Lauderale Cardinal Gibbons

6-6

no

SF

Robert Brown

East Ridge

Clermont

6-4

no

SF

John Brown

Jacksonville Jackson

Jacksonville

6-6

no

SF

Dante Buford

Jacksonville ACD

Jacksonville

6-7

no

SF

Adonis Burbage

Orlando Timber Creek

Orlando

6-4

no

SF

Altavious Carter

Grandview Prep

Boca Raton

6-6

no

SF

Anthony Carter

St. Petersburg

6-5

175

no

SF

Jordan Clark

Wekiva

Apopka

6-3

no

SF

Deion Clark

Naples Barron Collier

Naples

6-4

no

SF

Michael Clark

St. Petersburg Lakewood

St. Petersburg

6-7

no

SF

Peter Connole

Orlando Pine Castle Chr.

Orlando

6-6

no

SF

Jordan Cooper

Sagemont

6-5

no

SF

Jeantal Cylla

Lake Worth Christian

6-7

no

SF

Akiem Daschner

Santaluces

Palm Beach

6-5

15

no

SF

Cortez Davis

Daytona Beach Mainland

Daytona Beach

6-5

no

SF

Myron Dempsey

Boca Ciega

St. Petersburg

6-4

no

SF

Keondre Dew

Elevation Academy

6-8

no

SF

Andrew Donaldson

Tampa King

Tampa

no

SF

Michael Enangu

Montverde

6-5

no

SF

Glen Feidanga

The Rock

Gainesville

6-7

no

SF

Trevor Franklin

Northeast

Ft. Lauderdale

6-5

no

SF

Dwayne Gallimore

West Orange

Orlando

6-3

no

SF

Patricio Garino

Montverde

6-7

no

SF

Dominique Gilberry

Lakeland Kathleen

Lakeland

6-5

no

SF

Paul Gombwer

Montverde Colgate

6-7

no

SF

Nick Goshay

Punta Gorda Charlotte

Punta Gorda

6-3

no

SF

Paul Goumber

Choice Academy

Miami

6-6

no

SF

Dexter Graham

Oviedo

Oviedo

6-4

no

SF

William Green

Orlando Olympia

Orlando

6-6

yes

SF

Chris Griffin

Tallahassee Leon

Tallahassee

6-7

no

SF

Mike Grinnage

Orlando Evans

Orlando

6-5

no

SF

TJ Hall

Gainesville

Gainesville

6-4

no

SF

Charles Hankerson

Miami Coral Reef

Miami

6-4

yes

SF

Tyrell Harper

Sanford Seminole

Sanford

6-4

no

SF

Nick Havener

Sarasota Riverview

Sarasota

6-7

no

SF

Deonte Hearns

Melbourne Viera

Melbourne

6-5

no

SF

Adonys Henriquez

Orlando Christian Prep

Orlando

yes

SF

Floyd Higgins

Orlando Evans

Orlando

6-2

no

SF

John Hogan

Clearwater

Clearwater

6-4

no

SF

Jonathan Holton

Miami Calusa Prep

Miami

6-5

no

SF

Justin Jackson

Montverde

Orlando

6-5

yes

SF

Isaiah Jackson

The Villages

Gainesville

6-5

no

SF

Luis Jacobo

Winter Springs

Winter Springs

6-5

yes

SF

Darius James

Winter Haven

Winter Haven

6-4

no

SF

Malcolm Johnson

Tampa Sickles

Tampa

6-5

180

no

SF

Christian Jones

Lake Howell

Winter Park

6-3

no

SF

Paul Jones

Lake Worth Christian

6-6

no

SF

Brandon Jones

Pinellas Park

no

SF

Jonathan Joseph

Orlando Christian Prep

Orlando

6-6

no

SF

R.J June

Oviedo

6-5

no

SF

Daniel Katuka

Montverde

6-5

no

SF

Reginald Kissoonial

Jacksonville Raines

Jacksonville

6-10

no

SF

Kevin Knox Jr

Tampa Catholic

Tampa

6-7

no

SF

Patrick Konan

The Rock

Gainesville

6-5

no

SF

Steven Kraus

Oldsmar Christian

St. Petersburg

6-5

no

SF

Jonathan Laurent

Orlando Freedom

Orlando

6-6

no

SF

Anthony Lawrence

St. Petersburg Lakewood

St. Petersburg

6-7

yes

SF

Charles Maloney

Boca Raton

Boca Raton

6-6

no

SF

Leonard Manuel

2020

Ocala Vanguard

Ocala

6-4

no

SF

Jamel Marshall

Orlando Olympia

6-5

yes

SF

Khyle Marshall

Flanagan

Ft. Lauderdale

6-6

no

SF

Keith Matthews

Sebastian River

Sebastian River

6-5

no

SF

Marvin Maturah

Cardinal Gibbons

Ft. Lauderdale

6-4

no

SF

Nicholas Mauge

Orlando Timber Creek

Orlando

6-4

0

no

SF

Erik McCree

West Orange

Orlando

yes

SF

Jeffrey Merton

Seacrest Country Day

6-5

no

SF

Tony Mitchell

Center of Life Academy

Miami

6-7

yes

SF

Spenser Mitchell

Winter Springs

Orlando

6-6

no

SF

Quincy Mitchell

Tampa Prep

Tampa

6-6

no

SF

Boubacar Moungaro

IMG Academy

Bradenton

6-7

no

SF

Cameron Naylor

Jacksonville Paxon

Jacksonville

6-6

no

SF

Marcus Neely

Cardinal Gibbons

Ft. Lauderdale

6-4

no

SF

Landry NNoku

Montverde

6-10

no

SF

Shaun Noriega

North Port

6-4

yes

SF

Marc Noriela

Orlando Olympia

Orlando

6-7

no

SF

Xavier Owens

Wharton

Tampa

6-4

no

SF

Xavier Owens

Tampa Wharton

Tampa

6-4

no

SF

Ioannis Papapatau

Florida Air Academy

Melbourne

6-7

no

SF

Jason Pimental

Ocala Westport

Ocala

6-6

no

SF

Edward Porter

The Villages

Gainesville

6-6

no

SF

John Potts

Eustis

Eustis

6-3

no

SF

Malik Price-Roberts

Miami Pace

Miami

6-6

yes

SF

Jean Prophete

Summit Christian

West Palm Beach

6-5

no

SF

Joshua Raoul

Orlando University

6-6

no

SF

Darius Redding

Tallahassee Godby

Tallahassee

6-5

no

SF

Barry Remi

Plantation American Heritage

Plantation

6-7

no

SF

Sammis Reyes

North Broward Prep

6-6

no

SF

Ramon Rivas

Orlando Olympia

Orlando

6-8

no

SF

Lonnie Robinson

Deerfield Beach

Deerfield Beach

6-5

no

SF

Curtis Robinson

Jacksonville Robert E Lee

Jacksonville

6-4

no

SF

Ray Rodriguez

Miami Dr. Krop

Miami

no

SF

Ethan Roulac

Panama City Mosley

Panama City

6-5

no

SF

Admir Sahbegovic

Jacksonville Englewood

Jacksonville

6-7

yes

SF

Brandon Serle

Father Lopez

Daytona Beach

no

SF

Rodney Simeon

Lauderdale Lakes Boyd Anderson

6-5

no

SF

Ben Simmons

Montverde

6-8

yes

SF

Walter Smith

East Lake

Clearwater

6-6

no

SF

Jaylin Stewart

Tallahassee Godby

6-6

no

SF

Erin Straughn

Pensacola

Pensacola

6-5

yes

SF

Delron Summey

Jacksonville ACD

Jacksonville

6-6

no

SF

Alaowei Talent

Coral Springs Charter

6-6

no

SF

Eric Turner

The Villages

6-6

no

SF

Sidney Umude

St. Thomas Aquinas

Ft. Lauderdale

6-7

no

SF

Sidney Umude

St. Thomas Aquinas

Ft. Lauderdale

6-7

no

SF

Justin Vallejo

Port Orange Atlantic

Port Orange

6-5

no

SF

Richard Waddell

St. Petersburg Lakewood

St. Petersburg

6-4

no

SF

CJ Walker

2019

Orlando Christian Prep

Orlando

6-7

180

no

SF

Oshey Washington

Lakeland Lake Wales

Lakeland

6-4

no

SF

Pharez Watkins

St. Petersburg Lakewood

St. Petersburg

6-0

no

SF

Jason West

Florida Air

Melbourne

6-6

no

SF

Jason West

Florida Air Academy

Melbourne

6-6

no

SF

Tevin Westbrook

Ft. Lauderdale Pine Crest

Ft. Lauderdale

6-6

no

SF

D.J. White

Boca Ciega

Boca Ciega

6-5

no

SF

Marcel White

Lakeland Lake Wales

Lakeland

6-5

no

SF

Alex Williams

Tallahassee FAMU High

Tallahassee

6-4

no

SF

Dwight Williams

Jacksonville First Coast

Jacksonville

6-5

no

SF

Kishawn Williamson

Tallahassee Godby

Tallahassee

6-5

no

SF

Kishawn Williamson

Tallahassee Godby

6-5

no

SF

Marquel Willis

Orlando Oak Ridge

Orlando

6-5

no

SF

Kasey Wilson

North Port

6-6

yes

SF

Quevyn Winters

Odsmar Christian

no

PF

Darius Andrews

Orlando Timber Creek

Orlando

6-7

no

PF

Ty Armstrong

Florida Air Academy

Melbourne

no

PF

Waverly Austin

Yulee

Jacksonville

6-8

no

PF

Remi Barry

Plantation American Heritage

Plantation

6-8

no

PF

Jermaine Barton

St. Thomas Aquinas

Ft. Lauderdale

6-7

no

PF

Troy Baxter

Tallahassee Leon

6-8

no

PF

Marvin Baynham

Miami Norland

Miami

6-7

yes

PF

Michael Birts

South Dade

Miami

6-6

no

PF

Stephon Blair

Ft. Lauderdale Dillard

Ft. Lauderdale

6-8

no

PF

Staphon Blair

Ft. Lauderdale Dillard

Ft. Lauderdale

no

PF

Marcus Blake

Hollywood Chaminade Madonna

Hollywood

6-7

no

PF

George Brammeier

Bloomingdale

6-9

no

PF

George Brammeir

Bloomingdale

Tampa

6-9

no

PF

Chad Brown

Deltona

6-8

yes

PF

Corey Brown

Panama City Bay

6-7

no

PF

Chris Bryant

Tallahassee Rickards

Tallahassee

6-8

no

PF

Rakeem Buckles

Miami Pace

Miami

6-8

no

PF

Nacarious Burdgess

Cambridge Christian

Tampa

6-8

no

WG

LaTarence Butts

Suncoast

6-2

no

PF

Brett Buzzard

Plantation American Heritage

Plantation

6-7

no

PF

Jose Campo

Jacksonville ACD

Jacksonville

6-9

no

WG

Hannif Cheatham

Pembroke Pines Charter

6-5

no

PF

John Childs

River Ridge

Tampa

6-9

no

PF

Robert Chubb

Montverde

6-9

yes

PF

Keith Clanton

Orlando Christian Prep

Orlando

6-8

yes

PF

Drekarlo Clayton

Orlando Evans

Orlando

6-6

no

PF

Erich Cobb

North Florida Education Institute

6-8

no

WG

Daniel Cooper

South Dade

6-5

17.8

no

PF

Roderick Davis

Brandon

Tampa

6-6

no

PF

Roderick Days

Sagemont

Weston

6-7

no

PF

Jamaine Dean

Rockledge

Rockledge

6-8

no

PF

Gervon Dexter

2020

Lakeland Lake Wales

Lakeland

no

WG

Pape Diatta

The Rock

Gainesville

6-7

no

PF

Andres Diaz

Hialeah Miami Lakes

Miami

6-6

no

PF

Marvin Dominique

Miramar

Miramar

6-7

no

WG

Sean Downes

St. Thomas Aquinas

Ft. Lauderdale

6-3

no

PF

Ricky Doyle

Bishop Verot

Ft. Myers

6-9

yes

PF

Juwan Durham

Tampa Prep

Tampa

6-9

no

PF

Jeremiah Eason

Ft. Lauderdale Dillard

Ft. Lauderdale

6-6

no

PF

Ritchie Edwards

Lakeland

Lakeland

6-8

no

PF

Travis Elliott

Lauderdale Lakes Boyd Anderson

Ft. Lauderdale

6-7

yes

PF

Cyrus Fagan

Port Orange Atlantic

Daytona Beach

6-1

150

no

PF

Torlyn Fitzpatrick

Tampa King

Tampa

6-7

yes

PF

Stephen Forbes

Clermont East Ridge

Clermont

6-8

yes

PF

Sajon Ford

St. Petersburg Gibbs

St. Petersburg

6-9

no

PF

Joniya Gadson

Ft. Lauderdale Dillard

Ft. Lauderdale

6-10

yes

PF

Kelvin Gaines

Shores Christian

6-9

no

PF

Antwoine Gardner

Tampa

6-6

no

PF

Milton Geddes

Jacksonville Jackson

Jacksonville

6-7

no

PF

Milton Geddes

Jacksonville Jackson

Jacksonville

6-7

no

PF

Michael Gilmore

Tallahassee Rickards

Tallahassee

6-8

yes

PF

Jordan Goodman

Jacksonville ACD

Jacksonville

6-9

yes

PF

Therrell Gossier

Pompano Blanche Ely

6-7

no

PF

Traevis Graham

Martin County

Stuart

6-6

no

PF

Traevis Graham

Martin County

6-7

no

PF

Kadeem Green

Montverde

6-8

no

PF

LaDarien Griffin

Jacksonville Sandlewood

6-6

no

PF

Jared Hammock

Covenant Christian

6-5

no

PF

Tyrone Haughton

Miami Dr. Krop

Miami

no

PF

Kevarrius Hayes

Suwannee High School

6-9

yes

PF

Paul Hazel

South Miami

Miami

6-8

no

PF

Cris Henry

North Broward Prep

Ft. Lauderdale

6-8

no

PF

Demetrius Henry

Northeast

Ft. Lauderdale

6-9

no

PF

John Henson

Tampa Sickles

Tampa

6-10

195

24

yes

PF

Jonathan Holton

La Salle

6-9

no

WG

Aaron Horne

Lake Worth

6-5

no

PF

Kulton Jackson

Boca Ciega

St. Petersburg

6-7

no

PF

Adam Jones

Winter Park

Orlando

6-8

no

WG

Eugenior Joseph

Westwood Christian

6-5

no

PF

Wally Judge

Jacksonville ACD

Jacksonville

6-9

yes

PF

Soloman Kelley

Deerfield Beach

Deerfield Beach

6-7

no

PF

Soloman Kelley

Deerfield Beach

Deerfield Beach

6-7

no

PF

Jacques Koussuri

Choice Academy

Miami

6-10

no

PF

Steve Krause

St. Petersburg

St. Petersburg

6-6

no

PF

Cady LaLane

Orlando Oak Ridge

Orlando

6-8

no

PF

Drake Lamont

American Heritage

Plantation

6-9

no

PF

Fred Landers

Ft. Lauderdale Dillard

Ft. Lauderdale

6-6

no

PF

Patrick LeBrech

Admiral Farragut

St. Petersburg

6-6

no

PF

Anthony Lee

Eustis

Eustis

6-8

no

PF

Joshua Lindsey

Covenant Christian

6-5

no

PF

Greg Louis

Palm Beach Dwyer

Palm Beach

6-6

no

PF

Dan Manzi

Tampa Bay Christian Academy

no

PF

Wayne Martin

Providence Christian

Jacksonville

6-6

no

WG

Justin Massey

American Heritage

Plantation

6-3

no

PF

Blake McClain

Jacksonville Sandlewood

Jacksonville

6-4

no

PF

Jordan McCoy

Orlando Olympia

Orlando

6-7

yes

PF

Charles McRoy

Jacksonville Mandarin

Jacksonville

6-8

no

WG

Chance McSpadden

Winter Haven

6-4

no

WG

Corey Mendez

Northeast

6-3

no

PF

Joseph Mikulic

North Broward Prep

6-11

no

PF

Terrell Miller

Jacksonville ACD

Jacksonville

6-7

no

PF

Kyryl Natyazchko

IMG Academy

Bradenton

6-11

no

PF

Bryce Nickels

Tampa George Steinbrenner

Tampa

6-8

no

PF

Casey Oldemoppen

Martin County

Stuart

6-7

no

PF

Isaiah Omoregie

Tampa Jesuit

Tampa

6-8

no

PF

Alex Owens

Orlando Oak Ridge

Orlando

yes

WG

Jamal Palmer

Delray Beach Atlantic

6-3

no

PF

John Pierre

Westwood Christian

Miami

6-6

no

PF

Sabour Pina-Guillaume

Westlake Prep

Ft. Lauderdale

6-8

no

PF

Eric Pugh

Lecanto

6-6

no

PF

Admir Radoncic

Jacksonville Mandarin

6-7

no

PF

Armin Radoncic

Jacksonville Mandarin

6-6

no

PF

Isaiah Reed

Agape Christian

Orlando

6-7

no

PF

Zack Reynolds

Bayshore Christian

Tampa

6-8

no

PF

Chris Rozier

Jacksonville Wolfson

Jacksonville

6-6

no

PF

Gabriel Rutledge

Gainesville

Gainesville

6-8

no

PF

David Sharpe

Providence Christian

Jacksonville

6-7

no

PF

Papa Sombia

Montverde

6-8

no

PF

Edward Stinson

South Dade

Miami

6-7

no

PF

Trent Stokes

Altamonte Springs Lake Brantley

Altamonte Springs

6-8

no

WG

Keith Stone

Zion Christian

6-5

no

WG

Dmitri Thompson

Orlando Christian Prep

Orlando

6-5

no

PF

Ed Waite

Ft. Lauderdale Pine Crest

Ft. Lauderdale

6-5

no

PF

Wyatt Walker

Providence Christian

6-7

no

PF

Chris Walker

Holmes County

Bonifay

6-10

yes

PF

Adonis Welch

Carrolwood Day

6-8

no

PF

Jake Wheeler

Plantation American Heritage

Plantation

6-9

no

PF

Okaro White

Clearwater

Clearwater

6-8

yes

PF

Devin Williams

Montverde

Montverde

6-8

235

yes

PF

Tyrell Williams

Miami Norland

Miami

6-7

yes

PF

Emmitt Williams

2018

IMG Academy

Ft. Myers

6-8

no

PF

Mitchell Woods

Community School of Naples

Naples

6-6

no

PF

Cedric Wright

Ft. Lauderdale Dillard

6-6

no

PF

Patrick Young

Jacksonville Paxon

Jacksonville

6-7

yes

C

Tyler Bergantino

Brooksville Nature Coast

Brooksville

6-9

yes

C

Ibrahima Camara

Admiral Farragut

6-9

no

C

Willie Carmichael

Wekiva

Apopka

6-8

no

C

Ismaila Dauda

Grandview Prep

Boca Raton

6-9

yes

C

Ismaila Dauda

Grandview Prep

Boca Raton

6-9

no

C

Fabrico De melo

Sagemont

Ft. Lauderdale

7-0

no

C

Adrian Diaz

Hialeah

Miami

6-10

no

C

Adrian Diaz

Hialeah

Miami

6-11

no

C

Greg Dorleus

Oviedo

Orlando

6-9

no

C

Joell James

Palm Beach Dwyer

Palm Beach

6-10

yes

C

Dakari Johnson

Montverde

Montverde

6-10

yes

C

Ted Kapita

Florida Air Academy

6-9

no

C

Willy Kouassi

Choice Academy

Miami

6-10

no

C

Darius Morales

Orlando Timber Creek

Orlando

6-8

no

C

Alonzo Mourning

Ransom Everglades

Miami

6-9

no

C

Daouda Ndiaye

Windermere Prep

Orlando

6-11

no

C

Joshkema Nicholas

Ft Myers

Ft. Myers

6-11

no

C

Ugo Okam

Montverde

6-10

no

C

Keon Palmer

South Miami

Miami

6-9

no

C

Ruslan Pateev

Montverde

Madison

7-0

yes

C

Richard Peters

Sagemont

Ft. Lauderdale

6-9

no

C

Lukas Poderis

Ridgewood

Newport Richey

6-9

yes

C

Dwight Powell

IMG Academy

Bradenton

6-8

no

C

Julian Sargeant

Clearwater

Clearwater

6-9

no

C

Wyatt Sikora

Florida Christian

6-9

no

C

Ali Sinera

Jacksonville ACD

6-10

no

C

Brandon Vixamar

Deerfield Beach

Deerfield Beach

6-8

215

no

C

Antonio Vronkovic

Ft. Lauderdale Pine Crest

6-9

no

CG

Anthony Anderson

Boca Raton

Boca Raton

6-4

no

CG

Prince Atkins

Orlando Evans

6-2

no

CG

Dwayne Bacon

IMG Academy

Lakeland

no

CG

Emari Bailey

Jacksonville ACD

Lakeland

6-6

no

CG

Chai Baker

Malone

6-3

no

CG

Eric Banks

Jacksonville Sandlewood

Jacksonville

6-4

no

CG

Beau Beech

Ponte Vedra

Jacksonville

6-6

no

CG

Jeremiah Bell

Ft. Lauderdale Pine Crest

Ft. Lauderdale

6-1

no

CG

Jelani Bonner

Winter Springs

Winter Springs

6-2

no

CG

Jacobi Boykins

St. Petersburg Lakewood

St. Petersburg

6-3

yes

CG

Deandre Burnette

Miami Carol City

Miami

6-1

no

CG

Marcus Burrell

Wekiva Springs

Apopka

6-0

no

CG

Kyle Clarke

Spruce Creek

6-3

no

CG

Shamon Cox

St. Petersburg Lakewood

St. Petersburg

6-2

no

CG

Vosean Crumbie

Tallahassee Rickards

6-2

no

CG

Patrick Diop

Orlando Edgewater

Orlando

6-1

no

CG

Nick Eubanks

American Heritage

no

CG

CJ Fisher

Miami Pace

6-1

no

CG

Aarien Foster

Bradenton Southeast

Bradenton

no

CG

Brandone Francis

Jacksonville ACD

Jacksonville

yes

CG

Austis Gibson

Gainesville P.K. Yonge

Gainesville

6-0

no

CG

Dayon Griffin

St. Petersburg

St. Petersburg

yes

CG

Anthony Harley

Mount Dora

Mount Dora

no

CG

Jay Henderson

Lake Highland Prep

Orlando

6-4

no

CG

Michael Highsmith

Altamonte Springs Lake Brantley

Altamonte Springs

6-2

no

CG

Quan Jackson

Tallahassee Godby

6-2

no

CG

David Jeune

Okeechobee

Okeechobee

6-2

no

CG

Hurley Johnson

Woods-Haven

Hollywood

6-1

170

no

CG

Eddie Keith

Orlando Edgewater

Orlando

6-4

no

CG

Daniel Kuhl

Winter Springs

Winter Springs

no

CG

James Labadi

Pompano Blanche Ely

no

CG

Dominic Lane

St. Petersburg Lakewood

St. Petersburg

6-1

no

CG

Richard Lee

Pompano Blanche Ely

Pompano Beach

6-2

no

CG

Ray Likely

Eustis

Eustis

6-2

no

CG

Robert Lovaglio

Winter Park

Winter Park

6-3

no

CG

Nick Martin

Altamonte Springs Lake Brantley

Altamonte Springs

6-4

no

CG

Jason Massey

American Heritage

Plantation

6-4

no

CG

Brandon Maxwell

Orlando Christian Prep

6-1

no

CG

Taquan McDew 6’3

Sebastian River

Sebastian River

6-3

no

CG

Keith McDougle

Jacksonville Bishop Kenny

Jacksonville

6-1

no

CG

Larry McKnight

Miami Norland

Miami

6-3

no

CG

Sam Mills

Cardinal Gibbons

Ft. Lauderdale

6-2

no

CG

Matt Milon

Oviedo

6-3

no

CG

Cuyler Mosley

Orlando Timber Creek

Orlando

6-3

no

CG

Jared Owens

Gainesville Eastside

Gainesville

5-9

no

CG

David Paulk

Ft. Myers Dunbar

Ft. Myers

6-4

no

CG

Zachary Perkins

St. Thomas Aquinas

Ft. Lauderdale

6-2

no

CG

Kearis Pinkney

Orlando Dr. Phillips

Orlando

6-1

no

CG

Nathan Powell

Wekiva

6-0

no

CG

Austin Rivers

Winter Park

Orlando

6-2

yes

CG

Charles Ruise

Baker County

6-2

no

CG

Corey Sanders

IMG Academy

Lakeland

yes

CG

Junior Searcy

Tampa Bay Christian Academy

no

CG

Khaliel Spearman

Rutherford

Springfield

6-2

no

CG

Jonathan Thompson

Orlando Jones

Orlando

6-3

no

CG

Corey Walden

Daytona Beach Seabreeze

Daytona Beach

6-2

no

CG

Angelo Warner

Orlando Jones

Orlando

6-2

no

CG

Ian Wilhelm

Wekiva

Apopka

6-1

no

CG

Dominique Williams

Haines City

Haines City

6-4

no

CG

David Williams

Jacksonville First Coast

Jacksonville

6-5

no

CG

Tanner Wozniak

Keswick Christian

St. Petersburg

6-3

11

yes

 

 

UpTo Top | Total Recruits Displayed: 612

 

Home | News | Recruiting | Message Board | Blogs | Media | Features
Become a Member! | Advertise | About Us | Contact
Florida Prospects - Your Source for Florida Sports, News, Rankings, and Recruits